Piec i kominek (w jednym) Hercules o mocy 9 kw to jeden z piękniejszych pomysłów jeśli chodzi o ogrzanie niewielkiego domu jednorodzinnego lub ciekawie urządzonego salonu w większym domu. Jest to konstrukcja wolnostojąca i o wiele lepsza od przeciętnego żeliwnego wkładu kominkowego.

Lepsza w tym, że jest urodziwa i nie wymaga zabudowania. Czyli obmurowania ciekawymi cegłami, tak jak przeciętny wkład kominkowy.

Z tej też przyczyny bardzo szybko podłącza się go do innego przewodu spalinowego. Wystarczy kilkugodzinna usługa specjalisty i kilkuminutowa pomoc paru mężczyzn. Jeśli praca ta zostanie wykonana rano to już w okolicy pory obiadowej będzie można rozpalać. No a jeśli chodzi o palenie to piec kominek Hercules jest bardzo wszechstronny jak na swoją cenę. Ma też duże palenisko, większe od tych które spotyka się w bardzo nowocześnie wyglądających piecach. Palić w nim da się sezonowanym drzewem, węglem brunatnym i węglem drzewnym. Wygląda to trochę skromniej niż w przypadku tańszych modeli ze stali kotłowej, ale jak na lity żeliwny odlew w niskiej cenie to sporo.

Lecz największą jego zaletą jest stylistyka, której magiczne nuty daje żaroodporna szyba w drzwiczkach. Dzięki niej płomień z pieca kominka Hercules może oświetlać drewniane bogato zdobione meble, ścianę wyłożoną płytkami z trawertynu i dywan pasujący do wnętrza pałacu.

Dlatego właśnie styl wykonania i magię płomienia wypływającą przez dużą szybę uznaję za główne powody do zakupu tego właśnie modelu. Do zakupu, który będzie upiększał twój salon, domek lub mieszkania przez długie lata. Dając ciepło i idealne tło do spędzania czasu z rodziną.