Lukrecja to nowoczesny wolnostojący piec kaflowy na drzewo i węgiel o mocy 10 kw. Sprawdzi się w salonie w którym to dominuje drewno w postaci desek i pięknych konstrukcyjnych bali oraz w jego przeciwieństwie. Czyli w wielkim białym salonie z podłogą wyłożoną granitowymi płytkami z białą nowocześnie wyglądającą sofą.

Lukrecja posiada także sporą fajerkę i imponującą szybę w przednich drzwiczkach. Szyba ta wyróżnia ten piec na tle innych i dodaje tej magicznej głębi gdy spędzamy wieczory z gośćmi wpatrując się w płonące powoli kawałki drzewa. Właśnie to ich powolne spalanie się jest jednocześnie romantyczne i smaczne. Dodaje także głębi rozmowom o tym co było i o różnych życiowych planach. No ale w tym piecu chyba największe znaczenie mają ozdobne kafle w kolorze kości słoniowej przypominające jakąś antyczną płaskorzeźbę idealnie wpasowującą się do wielu rodzajów nowoczesnych i nieco starszych wnętrz.

Dlatego właśnie warto nabyć piec Lukrecja, by mieć efektownie wyglądające źródło ciepła na długie lata, by mieć stylowy niemal każdy zimowy wieczór spędzany z rodziną i ze znajomymi.
W tej stylowości olbrzymie znaczenie ma też fajerka i ciekawy zdobiony czajnik który się na niej stawia. No a stawia się go po to by zagrzać wodę na herbatę lub kawę w sposób ciekawszy od tego, który oferuje nam nowoczesna technologia. Sposób ten ma w sobie magię epoki minionej i piękno, które niestety niemal całkowicie wygasło.

Pięknym jest także i to, że Lukrecja jest prostą konstrukcją. Jej przeniesienie i podłączenie do innego przewodu spalinowego, to dla specjalisty wraz z kilkoma pomocnikami zaledwie parę godzin pracy. Jeśli wykona się to rano, to palić można już po obiedzie i to bez jakiś prac dodatkowych.