Dane statystyczne informujące o zwiększającej się z roku na rok liczbie włamań do mieszkań napawają ogromną obawą o stan bezpieczeństwa gospodarstw domowych. Dotyczy to w dużym stopniu domowników, którzy wykonując obowiązki zawodowe zmuszeni są pozostawiać na ten czas własne mieszkania bez jakiejkolwiek opieki i dozoru.

Sytuacja mogłaby się wydawać bezpieczna dla mieszkańców bloków osiedlowych, gdyż bliska obecność sąsiadów powinna gwarantować odstraszające zabezpieczenie przed potencjalnymi złodziejami. Jednak tysiące przypadków okradania czyjejś własności na obszarach gęsto zaludnionych przeczy temu założeniu. Nawet pozostawiony w domu psi pupil nie zagwarantuje odpowiedniej roli stróża, gdyż przypadki użycia specjalnego gazu przez włamywaczy pozwalały unieszkodliwić nawet najgroźniejszego obrońcę.

W tej sytuacji najpewniejszą metodą są drzwi antywłamaniowe potrafiące odeprzeć złodziejskie zamiary nawet najbardziej doświadczonych w tej branży. W czasach, gdzie policyjne patrole pojawiają się na ulicach niezbyt często i w dodatku w bezpiecznych i spokojnych rejonach, liczenie na ich rolę stróży naszej własności nie jest pomysłem zbyt rozsądnym. Na pewno jednak pojawią się w miejscu, gdzie już dokonano jakiejś kradzieży z włamaniem. W imię powiedzenia, że jeśli umiesz liczyć to licz na siebie, koniecznym rozwiązaniem w tej kwestii są po prostu bezpieczne drzwi. Wszakże mieszkanie jest naszą twierdzą, której trzeba strzec.

Poczucie spokoju, komfortu i bezpieczeństwa to priorytetowe sprawy, o które warto zadbać, by rodzina mogła cieszyć się nieprzerwaną radością i ciepłem domowego ogniska. O stan ten należy zatroszczyć się jak najszybciej, by nie doświadczyć jakiejś niemiłej niespodzianki.