Funkcjonalna przestrzeń biurowa to podstawa, która będzie miała ogromny wpływ na wykonywanie codziennych obowiązków. Obecnie przedsiębiorcy nawiązują współpracę z architektami, którzy chętnie proponują nowoczesne rozwiązania, otwierające przed przedsiębiorcami nowe możliwości. Wśród takich propozycji można znaleźć ściany przesuwne. Czym się one charakteryzują i jakie możliwości są w stanie zapewnić danej firmie?

Innowacyjny podział przestrzeni

Ściany przesuwne to tak naprawdę doskonała propozycja do tego, aby zorganizować podział przestrzeni w sposób dopasowany do indywidualnych potrzeb biura. W ten sposób będzie można zmienić kształt biura w dowolnym momencie. Może dla niektórych osób taka oferta (znaleźć ją można m.in. dzięki stronie https://optimalpoland.pl/) wydawać się może nowością, ale coraz większa ilość przedsiębiorców zaczyna dostrzegać pozytyw z tego płynące. Istnieje możliwość dopasowania ich do danej przestrzeni, dbając również o ich odpowiedni kolor. Przy okazji warto wspomnieć, że lepiej wybierać kolory neutralne, ponieważ łatwiej będzie je dopasować do całości aranżacji. Także, jeżeli w przyszłości, aranżacja będzie w całości zmieniana.

Ściany przesuwne do każdej przestrzeni biurowej

Ściany mobilne to rozwiązanie szczególnie dobre do miejsc, które już są wybudowane. Decydując się na postawienie takich ścian, nie trzeba będzie myśleć o organizowaniu remontu, który wyłączyłby biuro na kilka kolejnych tygodni. Montaż ścian przesuwnych wykonywany jest w taki sposób, aby nie wpływał negatywnie na pracę firmy. Ściany przesuwne możliwe są do montażu nie tylko w dużych korporacjach, ale także centrach handlowych, centrach konferencyjnych, budynkach użyteczności publicznej, obiektach sportowych, rekreacyjnych. Mogą z nich nawet korzystać placówki edukacyjne – przedszkola i szkoły podstawowe, średnie, uczelnie wyższe. Chyba ciężko tak naprawdę znaleźć miejsce, gdzie ściany przesuwne się nie sprawdzą.

Prostota i szybkość obsługi

Ściany przesuwne cechuje prostota, co też pozwala na dopasowanie do każdej aranżacji biurowej. Bez względu na to, czy mowa jest o pomieszczeniach zaprojektowanych w stylu klasycznym, minimalistycznym, czy skandynawskim. Firma odpowiadająca za montaż dba również o to, aby jej obsługa była prosta i szybka. Tak, aby jedna osoba była w stanie poradzić sobie z takim zadaniem. Warto również wspomnieć o tym, że istnieje możliwość pokrycia takich ścian tapetą, jeżeli ktoś będzie miał na to ochotę.

Ściany przesuwne mogą być sterowane półautomatycznie lub automatycznie. Ta pierwsza opcja wymaga należy dotknąć pierwszego modułu, aby te zaczęły się chować. Automatyczne ściany przesuwne są nieco droższe, ale są pożądane przez wielu przedsiębiorców, dbających o wyposażenie biura.

Ściany akustyczne ograniczające hałas

Czy tego typu ściany będą w stanie we właściwy sposób ograniczyć hałas z innych pomieszczeń? Oczywiście, że tak. Chcąc mieć pewność, że tak faktycznie będzie, należy spojrzeć izolacyjność akustyczną, która powinna wynosić do 47 dB. Inwestując w takie ściany przedsiębiorcy mają pewność co do tego, że zostanie zachowana całkowita prywatność podczas prowadzenia ważnych rozmów. Tak, aby informacje poufne nie przedostały się do uszu osób niepowołanych.

Ściany przesuwne, które mogą być wykonane z różnych materiałów, to dobre i nowoczesne rozwiązanie. Zamawiając je do własnego biura, należy sprawdzić, czy firma jest w stanie zapewnić montaż w cenie. W ten sposób nie trzeba będzie już się o nic martwić, oczekując na zakończenie wszystkich prac.