Garaż jest miejscem, które ma zapewnić ochronę pojazdom mechanicznym przed działaniem szkodliwych warunków atmosferycznych. Nie można zapomnieć o tym, że sam garaż musi mieć zapewnioną ochronę przed osobami niepowołanymi. Na straży bezpieczeństwa stać będzie brama garażowa, która musi zostać dopasowana do konstrukcji budynku. Wśród najpopularniejszych rozwiązań znajdują się bramy rolowane i segmentowe. Która z tych propozycji jest najkorzystniejsza?

Jakie możliwości zapewnia brama segmentowa?

Nie brakuje firm, które te dwa typy bram garażowych jest w stanie zapewnić konsumentom. Jedna z ofert czeka na wszystkich na stronie https://www.radbud.pl/oferta/bramy-garazowe/. Korzystając z fachowego wsparcia oraz posiadanej wiedzy, będzie można dokonać wyboru najlepszej z bram.

Brama segmentowa jest złożona z segmentów, jak sama nazwa wskazuje. Tak naprawdę są to pojedyncze, podłużne panele, które połączone są ze sobą w jedną bramę. Ich konstrukcja sprawia, że w trakcie zamykania i otwierania, brama przesuwa się wzdłuż zamontowanych prowadnic. Najczęściej wędruje ona do góry podczas otwierania. Istnieje możliwość automatyzacji, dzięki czemu bramę będzie można otwierać pilotem jeszcze z wnętrza samochodu. Istnieje także możliwość poprowadzenia jej wzdłuż ściany. Takie możliwości sprawiają, że nie brakuje chętnych osób, które mogą dopasować ją do własnych potrzeb. Również, jeżeli chodzi o kolorystykę, co pomoże dopasować ją do elewacji budynku.

Czy lepsza będzie brama rolowana?

Najpopularniejsze są bramy segmentowe, co poniekąd wynika z ich niskiej ceny. Co jednak nie oznacza rezygnacji z zakupu bram rolowanych. Tego typu elementy również składają się z paneli. Z tą jednak różnicą, że cała brama (w trakcie otwierania) zwija się do góry w rulon. Istnieje możliwość zamontowania specjalnej kasety, gdzie cała brama będzie się zwijać. Ta kaseta znajduje się wewnątrz garażu i umożliwia swobodne otwieranie oraz zamykanie. Jest to rozwiązanie polecane szczególnie dla tych osób, które przed swoim garażem mają małą ilość miejsca. Brama zwijająca się do góry nie będzie stanowiła zagrożenia zahaczenia samochodu stojącego w bliskiej odległości.

Brama segmentowa vs. rolowana

Sztywna, tradycyjna brama segmentowa ma tę zaletę, że wyróżnia się dobrymi właściwościami termoizolacyjnymi. Pomoże w utrzymaniu większej ilości ciepła, dzięki czemu możliwe będzie majsterkowanie w okresie zimowym. Tego rodzaju bramy są w stanie wpłynąć także pozytywnie na obniżenie rachunków kosztów ogrzewania. Ich cena jest niska, ponieważ nie wymagają one montażu skomplikowanych mechanizmów sterujących. Polecane są szczególnie do miejsc, gdzie potrzebny jest szeroki wjazd do garażu.

Rolowane bramy segmentowe także jest w stanie zapewnić dobrą termoizolacyjność. Najczęściej mają one zamontowane dodatkowe mechanizmy, które zatrzymają bramę, jeżeli w trakcie otwierania/zamykania napotkają jakieś trudności. Najczęściej wybierana jest ona przez osoby, których domy zbudowane są zgodnie z duchem nowoczesności, w stylu minimalistycznym. Istnieje możliwość zamontowania ich wewnątrz garażu, ale także na zewnątrz. Zdalne otwieranie to ich najważniejsza zaleta.

Wybór bramy garażowej należy bardzo starannie przemyśleć. Z pewnością należy porównać między sobą koszta. Tak, aby mieć pewność, że tego rodzaju zakup nie będzie stanowić dużego obciążenia finansowego. Sprzedawcę i wykonawcę bram (chodzi o montaż ich w domu) zawsze należy wybierać na podstawie rekomendacji innych klientów, którzy już skorzystali z takich usług.